Zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnychGabinet Kosmetyki Nowoczesnej

Problemy naczyniowe skóry to jedna z współczesnych przypadłości cywilizacyjnych. Mogą one polegać na występowaniu pojedynczych rozszerzonych naczynkach i/lub skłonności do rumienia na twarzy. Dotyczą zwykle osób z delikatną, cienką i suchą cerą, ale także mogą pojawić się u osób o skórze grubej, tłustej.

Rozszerzone naczynka na twarzy nazywamy teleangiektazjami. Są one trwale rozszerzonymi powierzchownymi naczyniami włosowatymi splotu podbrodawkowatego, które przeświecają przez naskórek. W skrajnych wypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie, tak że dają obraz jednorodnego rumienia.

Są różne przyczyny powstawania teleangiektazji, tzw. teleangiektazje pierwotne, związane z zepołami wrodzonymi oraz teleangiektazje wtórne, czyli nabyte, będące wynikiem działania czynników zewnętrznych, ogólnoustrojowych lub chorób skóry.

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja to skuteczna metoda wykorzystywana do zamykania rozszerzonych naczynek na twarzy i dekolcie za pomocą prądu elektrycznego o wysokiej częstotliwości. Jest to metoda dająca szybkie rezultaty. Zabieg nie jest uciążliwy i nie powoduje absencji zawodowej.

Wykonywany jest przy użyciu igły, w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegu skóra w miejscu nakłucia jest opuchnięta i zaczerwieniona, następnie pojawiają się strupki, które goją się w ciągu kilku dni.

Czas zabiegu jest uzależniony od rozległości zmian skórnych.

IPL iPulse

IPL jest bardzo bezpieczną i jedną z najskuteczniejszych metod stosowanych w medycynie estetycznej, wpływającą na zamknięcie naczyń krwionośnych oraz likwidację rumienia na twarzy.

Energia świetlna emitowana z lasera jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi, tj. hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Gdy krew osiągnie wystarczającą temperaturę następuje koagulacja i zniszczenie ściany naczynia, które po pewnym czasie jest usuwane z organizmu.

Zabieg stanowi bardzo dobrą profilaktykę w przypadku skóry płytko unaczynionej, wrażliwej i skłonnej do powstawania rumienia. Jest także stosowany przy zapobieganiu trądzikowi różowatemu.

Leczenie polega na przeprowadzeniu serii zabiegów naświetlania laserem IPL obszarów dotkniętych rumieniem/ trądzikiem różowatym. Zabiegi wykonuje się co 4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy.


oferta
top