DepilacjaGabinet Kosmetyki Nowoczesnej

Depilacja ciepłym woskiem

Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów depilacji. Wosk nadaje się do depilacji praktycznie każdej części ciała: twarzy, bikini, nóg, pach, pleców czy rąk. Podczas depilacji woskiem usuwane są włoski wraz z cebulkami, przyczynia się to do osłabienia struktury przyszłego owłosienia.

Przed przystąpieniem do usunięcia owłosienia miejsce depilowane zostaje dezynfekowane oraz odtłuszczane. Następnie nakładana jest cienka warstwa wosku. Do jego zdjęcia ze skóry wykorzystywany jest pasek flizelinowy (przyklejany jest do wosku, specjalista dociska go i szybkim ruchem zrywa pod włos).

Zabieg może, u niektórych wywołać ból, a u innych tylko lekki dyskomfort. Wszystko zależy od indywidualnych odczuć oraz depilowanego miejsca. Efekty depilacji utrzymują się około 4 tygodni.

Depilacja woskiem twardym bezpaskowym

Wosk twardy jest rozgrzewany do tem. 30- 40 stopni, a następnie nakładany na skórę. Dzięki niskiej temperaturze topnienia nakładanie jest komfortowe i nie ma ryzyka poparzenia. Wosk bardzo szybko zastyga i nabiera elastycznej konsystencji, dzięki czemu może być zerwany ze skóry wraz z włoskami. Depilacja woskiem twardym nie wymaga użycia pasków fizelinowych. Niektórzy odczuwają zabieg jako mniej bolesny w porównaniu z innymi metodami. Ten rodzaj wosku polecamy szczególnie przy depilacji okolic intymnych, pach, dla osób z wrażliwą skórą, jak również do bardzo krótkich, grubych włosów.

W salonie Beauty Lady używany jest wosk iT WaX firmy Beaute Direct.

Depilacja pastą cukrową

Pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie okleja włoski, co zmniejsza ryzyko podrażnienie skóry. Niska temperatura rozgrzanej pasty wyklucza poparzenie. Depilację pastą cukrową można przeprowadzić, nawet wtedy gdy włoski są bardzo krótkie (mają 1-2 milimetry). Pozwala to więc usuwać je na bieżąco, bez czekania, aż odrosną. Resztki pasty zmywa się ciepłą wodą.

Podrażnienia po depilacji pastą cukrową są znikome, najczęściej znikają już tego samego dnia.

Depilacja IPL

Do zabiegów trwałego usuwania owłosienia wykorzystywane jest brytyjskie urządzenie IPL iPulse/model i200+. Charakteryzuje się najwyższą skutecznością i bezpieczeństwem  wykonywania zabiegów, a jego funkcjonowanie oparte jest na przełomowej technologii i wykorzystywanej jedynie w tym urządzeniu formule tzw.  kwadratowego impulsu.

Technologia kwadratowego impulsu została opatentowana i w żadnym innym IPL-u nie jest stosowana. Jest to technologia wykazująca się najwyższym bezpieczeństwem i skutecznością zabiegową dowiedzionymi w trakcie kilkuletnich badań klinicznych.

Dzięki tej technologii możliwa jest najwyższa efektywność i bezpieczeństwo  wykonywania następujących zabiegów:

  • usuwanie owłosienia (włosy o różnej grubości i kolorze),
  • usuwanie skaz pigmentowych,
  • usuwanie skaz naczyniowych,
  • usuwanie zmian trądzikowych,
  • wykonanie zabiegu odmładzania.

IPL iPulse ma nadany europejski certyfikat medyczny i certyfikat ISO, a bezpieczeństwo i skuteczność wykonywania zabiegów tym IPL-em została potwierdzona przez Amerykańską Agencję Leków i Żywności /FDA/.


oferta
top